İş Dünyası

Memur ve memur emeklisi için zam geri sayımı başladı

TÜİK tarafından yarın açıklanacak Aralık enflasyonuna göre ortaya çıkacak emekli ve memur zamlarının hesaplanması yarın gerçekleştirilecek. Zam görüşmeleri enflasyon rakamlarına göre olacak.

 

para

Milyonlarca memur ve emekli, yeni sene için maaşlarındaki zammı büyük bir merakla bekliyor.
2022 senesinde de emekli ve memur maaşları enflasyona göre belirlenecek. TÜİK tarafından yarın saat 10.00’da açıklanacak aralık ayı enflasyon oranı sonrasında, senenin ilk yarısında uygulanacak olan maaş zamları paylaşılacak.

Memur emeklileri, geçici personeller, sözleşmeliler ve devlet memurlarının zamlı maaşlarıyla enflasyon farkı 15 Ocak tarihinde gerçekleşecekken, memurların ek zam görüşmelerinin ise enflasyon rakamının belli olmasıyla birlikte başlaması düşünülüyor.

“Enflasyonun üstünde bir ücret artışı görülecek”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca memurlara sosyal refah düzenlemesi yapılacağı kaydedilmişti. Bakan Bilgin, kamu çalışanları için enflasyonun üstünde bir ücret artışı olacağını kaydetmişti.

para

Ek zammın 15 Ocak tarihinde yansıyacağı düşünülüyor

Kamu görevlilerine yapılacak olan ek zam görüşmelerinin bu hafta başlaması bekleniyor. Yapılacak olan düzenlemeyle ek zammın 15 Ocak tarihinde maaşlara yansıtılması amaçlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu