İş Dünyası

SSB Başkanı Demir’den SAHA EXPO’da yerli üreticilere tebrik mesajı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Demir, “Biz yerli üreticilerimize güvendiğimiz ve onlara imkan verdiğimiz sürece ve biraz sabırlı oldukça buradan sonuç aldığımızı da göreceğiz. Mevcut savunma sanayimiz de bunun bir örneği niteliğinde.” dedi.

ismail_demir

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, ülkemizin en büyük sanayi kümesi olan SAHA İstanbul tarafından düzenlenen SAHA EXPO Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı’na ziyarette bulundu.

Demir, savunma sanayide önemli teknolojilerin geliştirilmesine öncülük eden birçok firmanın standını ziyaret etti. Demir’e Baykar Genel Müdürü ve SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar da eşlik etti.

İsmail Demir, ziyaretinde gerçekleştirdiği açıklamada, SAHA EXPO’nun son günü olduğunu kaydederek, ‘Özellikle orta ve küçük boydaki firmalarımızla yakın bir şekilde temas kurmak için biraz daha detay gezme imkanımız oldu. Bir amacımız da çeşitli kabiliyet ve kapasitelerdeki firmaların birbirlerini tanımaları ve iş kabiliyetlerini birbirleriyle paylaşmalarıydı. Buradan da çok güzel sinerjiler çıkacağına inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

ford

“Firmalarımızın yol aldığını görmek mutluluk veriyor”

Demir, güzel fikirler ve ilginç girişimler gördüklerini kaydederek şu ifadeleri kullandı:
“Bu aile gitgide büyüyor ve büyürken de ülkemizin teknoloji ve sanayi altyapısındaki boşluklarının doldurulup kabiliyetlerinin derinleştirilip arttırılması gibi bir amacımız bulunuyor. Bu amaca doğru şirketlerimizin böylesine yol aldığını görmek mutluluk veriyor. Boşluk olan alanlarda da karşılıklı diyalog içerisinde iletişimimizi sağlayıp doldurmamız gerekli. Gördüğümüz ilginç girişimler ve kimi projeler var. Bu da bizleri mutlu ediyor.

Bu bir yolculuk. Bu yolculukta kabiliyetlerimizi omuz omuza birbirimize aktararak ortak gelişimi sürdüreceğiz. Ülkemizin bu yolculuğu çığ gibi büyüyecek inşallah. Durduk yerde olacak bir şey değil bu. Bu faaliyetler sürekli olarak proje, ürün ve bunların takibi, gerçekleştirilmesi gibi amaçların koyulması ve en önemlisi de yerli ürün önceliğinin her alanda her kesimde muhakkak Türkiye’nin bir numaralı gündemi olması gerekli.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu