İş Dünyası

TÜİK duyurdu: Ücretli çalışan sayısında senelik dikkat çeken artış

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından ücretli çalışanların sayısını açıklayarak çalışan sayının arttığına ilişkin bilgi paylaşıldı.

 

sanayi

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) tarafından açıklanmış olan verilere göre sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli olarak çalışan sayısı 2021 Kasım ayında geçtiğimiz senenin aynı ayına göre yüzde 8,8 oranında artış gösterdi.

Ücretli çalışan sayısı bir önceki yılın aynı ayında 12 milyon 754 bin 93 kişi iken, 2021 yılı Kasım ayında 13 milyon 880 bin 830 kişi oldu.

Ücretli çalışanların alt detaylarında, 2021 senesi Kasım ayında ücretli çalışan sayısı senelik olarak sanayi sektöründe yüzde 7,4, inşaat sektöründe yüzde 8,7 ve ticaret-hizmet sektöründe yüzde 9,8 artış görüldü.

Ücretli çalışan sayısında artış

Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı 2021 Kasım ayında geçtiğimiz aya göre yüzde 0,8 yükseldi.

Ücretli çalışanlarda 2021 yılı Kasım ayında ücretli çalışanlar aylık olarak sanayi sektöründe yüzde 0,6, inşaat sektöründe yüzde 0,8 ve ticaret-hizmet sektöründe yüzde 0,8 artış gösterdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu