İstihdam

Dünya devinden dev yatırım: 125 bin kişiyi işe alacak

E-ticaret devi Amazon, önümüzdeki aylarda ABD'de, depo ve nakliye operasyonları için 125 bin kişiyi işe almayı planladığını ve 17 dolar olan saatlik asgari ücretini 18 doların üzerine çıkardığını açıkladı.

amazon

Dünyanın en büyük e-ticaret platformu Amazon, önümüzdeki aylarda ABD’de depo ve nakliye operasyonları için 125 bin kişiyi işe alacaklarını duyurdu.

Şirketin Teslimat Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dave Bozeman, konuyla ilgili yaptığı açıklamada saatlik asgari ücretini

17 dolardan 18 doların üzerine çıkaracaklarını, bazı yerlerde çalışanlara işe başlangıç ikramiyesi olarak 3 bin dolar vereceklerini ve 125 bin yeni çalışanın şirketin büyümesine destek olacağını söyledi.

İşe alım programı hakkında henüz detaylı bilgi vermeyen şirket, yeni işe alınacak çalışanların bu ay hizmete giren 100 lojistik tesisin işletilmesinde görevlendirileceğini belirtti.

Şirketin CEO’su Andy Jassy, geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada teknoloji alanında 55 bin kişiyi işe alacaklarını duyurmuştu.

Şirketin diğer sektörlerin yanısıra perakende, bulut bilgi işlem ve reklam sektörlerindeki talebe ayak uydurabilmek için daha fazla insan gücüne ihtiyaç duyduğunu aktaran Jassy, hızlı internet ağını geliştirmek için uzaya uydu gönderme girişimi olan Project Kuiper’in de yeni istihdama ihtiyaç duyduğunu ifade etmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu