İstihdam

ROKETSAN’dan bir ile büyük yatırım: 5 bin kişiye istihdam sağlayacak

ROKETSAN’ın Kırıkkale’de savunma sanayi alanında yapacağı 1 milyar TL’lik yatırım 5 bin kişiye iş olanağı sağlayacak.

 

roketsan

Konuya ilişkin açıklamayı Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı yaptı. Saygılı yapmış olduğu yazılı açıklamada, ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci’yi ziyaret ettiğini kaydetti.

Saygılı açıklamasında, “ROKETSAN’ın Kırıkkale’mize yapacağı yatırıma ilişkin istişareler yaptık. İlk etabı 1 milyar TL’yi geçecek olan ihalede son aşamaya gelindiğini ve 2022’nin ilk aylarında inşaata başlanacağı müjdesini Genel Müdürümüz bizlerle paylaştı.” dedi.
Başkan Saygılı, ROKETSAN’ın yapacak olduğu yatırımın Kırıkkale için ümit kaynağı gördüğünü ifade etti.

“Şehrimiz için sınıf atlatacak bir proje olduğuna inanıyorum”

Ülke ekonomisi için büyük bir önemi olan bu yatırımın kısa bir zamanda tamamlanıp binlerde gence iş imkanı sağlayacağını kaydeden Saygılı, şu ifadeleri kullandı:

“Şehrimiz için sınıf atlatacak bir proje olduğunu düşünüyorum. Işıklar köyünden Ahılı köyü sınırına dek gidiyor. 25 bin dönüm bitirildi. Burası tamamlandığında HAVELSAN gibi ülkemizin önemli fabrikaları buraya gelip buradan yer isteyecek. Özellikle yan sanayi canlanacak. En iyi iyimserlikle 5 bin kişinin çalışacağına inanıyorum. Sayın Genel Müdürümüze de şehrimize olan ilgilerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu