Kıymetli Madenler

ABD ve AB alüminyum ve çelik tarifelerinde uzlaşma sağladı

Avrupa Birliği Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Valdis Dombovskis, sosyal medya üzerinden yapmış olduğu paylaşımda, “Amerika Birleşik Devletleri’yle alüminyum ve çeliğe ilişkin ticari anlaşmazlığı durdurmaya dair anlaştık.” dedi.

 

celik

Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği, 2018 senesinden bu yana süren alüminyum ve çelik gümrük vergisi anlaşmazlığında uzlaşıya vardı.

Avrupa Birliği Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Valdis Dombovskis yapmış olduğu paylaşımda, “Alüminyum ve çelik konusundaki ticari anlaşmazlığı durdurmaya dair anlaştık.” dedi.

sanayi

Detaylar G20 programında açıklanacak

Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği’nin alüminyum ve çeliğe ilişkin küresel bir düzenleme için iş birliğini başlatacaklarını ifade eden Dombrovskis, yapılan anlaşmanın detaylarını AB Komisyonu Başkanı Von der Leyen ve ABD Başkanı Joe Biden’ın G20 programında açıklayacağını söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanı Gina Raimondo ise gazetecilere gerçekleştirdiği açıklamasında 232 tarifenin Avrupa Birliği ile sürmesi ve bunun yanında ise Avrupa Birliği alüminyum ve çeliğinin Amerika Birleşik Devletleri’ne tarifesiz girmesine ilişkin anlaşmaya vardıklarını ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu