AltınAltın Ons Fiyatı

Altın Fiyatları Hızla Yükselişe Geçti

Altın birçok insan için vazgeçilmez nitelik taşımakta. Gerek kullanım amaçlı olsun, gerekse yatırım amaçlı olarak son zamanlarda gündemde...

Altın birçok insan için vazgeçilmez nitelik taşımakta. Gerek kullanım amaçlı olsun, gerekse yatırım amaçlı olarak son zamanlarda gündemde olan altın, artan fiyatlar ile gündemde. Altın fiyatları her geçen gün belirsiz olmakla birlikte artış ya da düşüş gösteriyor. Bu hızlı değişimi takip etmek çok zor olsa da, hemen hemen herkesin bildiği bir gerçek var altının yatırımda genel olarak kazandırdığı.

Güncel Altın Fiyatı

Altın fiyatları bugün itibari ile 494 TL üzerinden işlem görüyor. Çeyrek altın 810 TL, Cumhuriyet altını ise 3315 TL üzerinden satışa sunuluyor. Dikkat çeken bir diğer konu ise doların yükselmesi ile birlikte düşüşe geçen altın fiyatları.

Altın Fiyatları Hızla Yükselişe Geçti
Altın Fiyatları Hızla Yükselişe Geçti

Altının Gelecekteki Tahmini Durumu

Altın piyasasına bakıldığı zaman, doların yükselmesiyle tahvil faizlerinde de beklenen yükselişin başladığı görülüyor. Bu durum karşısında altının güçlü kalması zor bir ihtimal olarak görülse de, piyasa altından umutlu. Belirsiz bir şekilde hızlıca artan ve düşen altın kişilerin kafasında soru işaretleri bırakıyor.

Yatırım amaçlı altın alan kişiler altınları ne zaman bozduracakları konusunda kararsız. Altını olmayan ve yatırım amaçlı altın almayı düşünen kişilerin kafasında soru işaretleri bulunuyor. Acaba altın düşer mi? Altın alırsam zarar eder miyim? Gibi düşünceler akıllarda.

Covid salgını döneminde piyasa altın konusunda oldukça hareketlenmişti. Hiç beklenmeyen artışlar görülmüş ve neredeyse altın alışları yatırımcılar dışında zayıflamıştı. Dolar artmış ve ülke ekonomisi sallantıya geçmişti. Neyse ki zorlu günlerden sonra, altın biraz da olsa beklenen fiyat seviyelerine ulaştı. Fakat şu anda doların hızla yükselmesi, gelecekte altına yapılan yatırımların düşmesine sebep olacak gibi görünüyor.

Yarım Altın ve Bilezik Fiyatları Ne Durumda?

Anlık olarak değişen altın fiyatlarına bakıldığı zaman bugün itibari ile yarım altın 1627 TL olarak satılırken, 22 ayar bileziğin ise 450 TL üzerinden satıldığı görülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu