AltınAltın Ons FiyatıGram Altın

Altın fiyatları ne kadar oldu?

Geçtiğimiz hafta 1.830 doların üzerini görerek 1 ayın zirvesine tırmanan altın, yükselen tahvil faizlerinin baskısıyla 1.810 dolara geriledi. Peki gram altın fiyatı ne kadar oldu? Ons altın fiyatı ne kadar? İşte altın fiyatlarında son durum...

altın
 

Altın fiyatları, ABD’de tarım dışı istihdam verisinin beklentileri karşılayamaması ile birlikte cuma günü 1.830 doların üzerini görerek 1 ayın zirvesine tırmanmıştı. Salı günü yükselen tahvil faizlerinin baskısıyla yeniden düşüşe geçen altın, 1.810 dolara geriledi.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Saxo Bank Emtia Strateji Müdürü Ole Hansen, altının 1.835 dolar direncini aşmaya çalıştığını ancak daha sonra ivme kaybederek 200 günlük hareketli ortalamasına gerilediğini söyledi.

Peki altın fiyatları ne kadar oldu? Gram altın fiyatı ne kadar, ons altın fiyatı ne kadar? İşte altın fiyatlarında son durum…

gram altın
 

Gram altın fiyatı

Gram altın fiyatları, geçtiğimiz hafta küresel altın fiyatlarının yatay bir seyir izlemesiyle birlikte Dolar/TL’deki gerilemeyi takip etti. Gram altın, doların gelişen ülke para birimlerine karşı zayıflaması ve Dolar/TL kurundaki gerilemeyle birlikte 482 TL’ye kadar gerilemişti. Doların yeniden güç kazanmasıyla birlikte yükselişe geçen gram altın 484 TL seviyesinde işlem görüyor.

ons altın
 

Ons altın fiyatı

Ons altın, yatırımcıların istihdam verilerine odaklanmasıyla birlikte geçtiğimiz hafta yatay bir seyir izlemiş, cuma günü açıklanan tarım dışı istihdam verisi sonrası 1.833 dolara kadar yükselmişti. Ons altın, bu hafta yüzde 1 düşüş yaşayarak 1.810 dolar seviyesinde işlem görüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu