Altın

Altın Fiyatlarında Hareketlilik Bekleniyor

Geçtiğimiz günlerde gözle görülür bir fark yaşanmasa da şuan altın fiyatlarında hareketlilik bekleniyor ve bu hareketlilik...

Geçtiğimiz günlerde gözle görülür bir fark yaşanmasa da şuan altın fiyatlarında hareketlilik bekleniyor ve bu hareketlilik birçok yatırımcının dikkatinde. Powell ve Yellen’in yapmış oldukları açıklamalar doğrultusunda altın fiyatlarında oldukça fazla bir hareketlilik yaşanacak. Bu açıklamalardan sonra ise tüm altın yatırımcıları nasıl hareket etmeleri gerektiğini düşünüyor. İşte altın fiyatlarında yaşanabilecek hareketlilikler;

”Yellen ve Powel’in Açıklamaları Etkileyecek”

Araştırma müdürü olan Emre Çayırlı, Yellen ve Powel’in yaptığı açıklamaların ardından altında gözle görülür bir hareketlilik olabileceğini şu sözlerle dile getirdi;

”Yellen ve Powel’in açıklamaları altın fiyatlarındaki hareketliliği net bir şekilde etkileyecek diyemeyiz ancak bu hareketliliği beklediğimizi söyleyebiliriz. Yükseliş veya düşüş yaşanması oldukça kuvvetli bir ihtimal ancak bunu söylemek için de henüz erken”

Çayırlı bu açıklamalarla birlikte birçok yatırımcının dikkatini çekti ve şuan tüm altın yatırımcıları oluşabilecek hareketlilikleri büyük bir ilgi ve merakla bekliyor.

Altın Fiyatlarında Hareketlilik Bekleniyor
Altın Fiyatlarında Hareketlilik Bekleniyor

Enflasyon Oranları Endişelendiriyor!

Enflasyon oranları tüm dünya için büyük bir önem arz ediyor ve bu oranlar tahvil ve altın gibi birçok yatırım aracını etkiliyor. Belirsizliklerin fazla olması altın fiyatlarını etkilediği gibi yaşanacak krizleri de beraberinde getiriyor.

Dolar seviyelerinde yaşanan yüksek ve düşük oranlar ne yapılması gerektiğini düşündürüyor. Bu belirsizlikler için her şeyin olabileceğini söyleyen ve beklenmek gerektiğini vurgulayan Çayırlı, bu durumların can sıkıcı olabileceğini dile getirdi.

Tahvil Dolar ve Kıymetli Maden İlişkisi

Araştırmalarına devam eden Forex Araştırmacısı Emre Çayırlı şu açıklamaları yaptı;

”Amerika Birleşik Devletleri, yıllık tahvil oranlarının artması doların artmasına, doların artması ise kıymetli madenlerin değer kazanmasına neden oluyor. Bu durumlarda yapılacak en önemli şey iyi bir analiz ve güçlü bir takip.

Bu açıklamaları yapan Çayırlı, kıymetli madenler üzerinde güçlü bir baskı olacağına ve bu baskının fiyatlarda büyük bir hareketliliğe neden olabileceğini vurguladı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu