AltınAltın Ons Fiyatı

Kritik kararın ardından altın fiyatı sert yükseldi

Amerika Birleşik Devletleri’nde tarım dışı istihdam verilerinin açıklanmasının ardından altın fiyatlarında sert yükseliş görüldü.

ons altın

Altında ons fiyatı, yatay seyirde altıncı işlem gününde hareket ederken, altına yatırım yapanların gözü kucağı bugün açıklanan Amerika Birleşik Devletleri eylül ayı tarım dışı istihdam verisindeydi.

Veri beklentilerin çok altında gelince FED, varlık alımı azaltımı zamanlaması ertelemesi beklentisinin kuvvetlenmesiyle birlikte altın fiyatlarında yükseliş görüldü.

Piyasa uzmanları, Amerika Birleşik Devletleri’nin istihdam verisinin beklentilerin üstünde gelmesinin ardından bin 700 dolara kadar altının ons fiyatlarında geri çekilmeler yaşanabileceğini ve tersi bir durum olduğunda altının ons fiyatının bin 830 dolar civarını test edebileceğini ifade etmişti.

Altında ons fiyatı beklentilerin çok altında seyrederken Amerika Birleşik Devletleri istihdam verisinin ardından en yüksek bin 781 dolar bandını gördü.

altın

Gram altında fiyat yükseliyor

Haftanın son işlem gününde gram altın, ons altındaki toparlanma ve dolar kurunda meydana gelen güçlenmenin de etkisiyle yükseliyor.

501 TL’den güne başlayan gram altın 506 TL seviyesinden şu dakikalarda işlem görüyor. Gram altın gün içinde en düşük 500 TL, en yüksek ise 509 TL seviyelerini gördü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu