AltınAltın Ons FiyatıÇeyrek AltınCumhuriyet AltınıGram AltınReşat AltınıTam AltınYarım Altın

Uzmanlardan altın fiyatları için çarpıcı tahmin

Altın fiyatlarında son durum yatırımcılar ve vatandaşlar tarafından yakından takip edilirken uzmanlardan çarpıcı bir tahmin geldi. İşte altın fiyatlarıyla ilgili o tahminler...

Uzmanlardan altın fiyatları için çarpıcı tahmin

Altın fiyatlarında son durum yatırımcılar ve vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Son günlerde yeniden düşüşe geçen gram altın 28 Haziran’dan bu yana ilk kez bin liranın altına geriledi. Gram altın ne kadar olacak sorusuna yanıt veren uzmanların tahminleri ise dikkat çekti. İşte gram altın fiyatlarıyla ilgili son tahminler…

Uzmanlardan altın fiyatları için çarpıcı tahmin

Altın fiyatları Fed, faiz ve enflasyon üçgeninde değer kaybetmeye devam ediyor. Ons altın fiyatları Temmuz sonundan bu yana en düşük seviyeyi gördü. Bugün 998 TL’den işlem gören gram altınla ilgili uzmanlardan dikkat çeken tahmin geldi.

IKON Menkul tarafından hazırlanan altın analizinde şu ifadelere yer verildi: “Hafta başından bu yana Ons Altında görülen düşüşle %2 değer kaybeden Gram Altın/TL dün 979 bandına kadar düşüş kaydetti. Teknik açıdan bakıldığında, Perşembe günü 15 haftalık üssel hareketli ortalaması ve siyah yükselen trend çizgisini test eden GAUTRY bu bölgeden hafif tepki alımlarıyla karşılaştı.

Uzmanlardan altın fiyatları için çarpıcı tahmin

“940 TL SEVİYESİ KRİTİK”

Haftanın son işlem gününde Global piyasada ABD Tarım Dışı İstihdam raporunun takip edileceği haftanın son işlem gününde GAUTRY’de satış baskısının sürmesi ve tren çizgisi ve haftalık ortalaması altına gerilemesi halinde 958 ve 940 seviyeleri sonraki destek bölgeleri olarak izlenebilir. Yukarıda ise 1000 ve 1014 seviyeleri direnç oluşturabilir.

Uzmanlardan altın fiyatları için çarpıcı tahmin

ALTINDA İSTİHDAM VERİSİ BEKLENİYOR

Bugün açıklanacak istihdam verileri öncesinde ABD dolarının değer kazanmasıyla altın fiyatları düşüşe geçti. Temmuz sonundan bu yana en düşük seviyesine ulaşan spot altın 1.706,26 dolara geriledi.

Uzmanlardan altın fiyatları için çarpıcı tahmin

GRAM ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Küresel altın fiyatlarındaki düşüş, Dolar/TL kurundaki yükselişe rağmen gram altın fiyatını 1000 liranın altına çekti. 28 Haziran’dan bu yana ilk kez 1000 liranın altına gerileyen gram altın, şu sıralar 998 liradan alıcı ile buluşuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu