AltınAltın Ons FiyatıÇeyrek AltınCumhuriyet AltınıKıymetli Madenler

Çeyrek altın 1000 TL’yi gördü

 

altın

Küresel çapta altın fiyatlarında görülen yükseliş ve dolar/TL’nin rekor yüksek seviyelerde olmasıyla çeyrek altın fiyatı da bin TL’nin üstüne çıktı. Gram altın ise 617 civarında bulunuyor.

altın

Çeyrek altın bin TL’nin üzerine çıktı

Dolar/TL’nin 10,20’nin üstüne çıkması ve küresel altın fiyatlarında meydana gelen yükselişle beraber çeyrek altın da bin TL’nin üzerine çıktı.

Dolar/TL’nin cuma günü 10 TL seviyelerine çıkması ve küresel altın fiyatlarında meydana gelen yükselişle birlikte Dolar/TL 600 TL’yi görmüştü. Gram altın, dolar/TL’nin yeni haftada da rekor tazelemesi ve küresel altın fiyatlarında görülen yüksek seyirle birlikte bugün 615 TL’ye kadar çıktı.

Amerika Birleşik Devletleri enflasyon verisinin beklenilenden yüksek gelmesi ve FED’in yakın zaman içerisinde faiz arttırmayacağına ilişkin beklentilerinden destek bulan ons altın, bin 865 dolara kadar çıktıktan sonra geçtiğimiz haftayı yüzde 2,5’ten çok yükselişle 1.870 dolar bandında kapatmıştı.

Değerli metal yeni haftaya düşüşle bin 857 dolar civarında başlamasının ardından hafif bir yükseliş göstererek salı ününde bin 875 dolar bandında işlem görüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu