DolarKripto BorsalarıKriptopara

100 dolar çekmek istedi milyoner oldu

Avustralya'da kripto para borsası hesabından 100 dolar çekmek isteyen bir kadına, yaşanan sistemsel bir hata nedeniyle 10.5 milyon dolar yattı. Talihli kadın, durumu fırsat bilip kız kardeşine yeni bir ev aldı, kalan parayı da başka bir hesaba transfer etti. Yaşanan ilginç olay, hatayı aylar sonra farkeden platform tarafından mahkemeye taşındı.

100 dolar çekmek istedi milyoner oldu

Singapur merkezli crypto.com, bir iade işleminde Avustralyalı bir kullanıcısına yanlışlıkla 10.5 milyon dolar gönderdi. Melbourne’de yaşayan talihli kadın, yaşanan sistemsel hata nedeniyle milyoner olduğunu anlayınca durumu fırsat bilip kız kardeşine 1.35 milyon dolar değerinde 5 odalı bir villa satın aldı, kalan parayı da başka bir hesaba transfer etti.

PLATFORM HATAYI AYLAR SONRA FARKETTİ

Avustralya haber sitesi 7News’in haberine göre, küçük miktarlarda kripto para yatırımı yapan Thevamanogari Manivel, crypto.com hesabından 100 Avustralya doları çekmek istedi.

Mayıs 2021 yılında para çekme emrini veren kadının hesabına tam 10.5 milyon Avustralya doları yattı. Talihli kadın, durumu bildirmedi, kız kardeşine 1.35 milyon dolar değerinde 5 odalı bir villa satın aldı. Kalan parayı da başka bir hesaba transfer etti.

Aralık 2021’deki şirket incelemesinde yapılan hata fark edildi ve platform fazladan ödediği parayı geri almak için harekete geçti.

OLAY MAHKEMEYE TAŞINDI

Talihli kadının parayı iade etmemesi üzerine platform durumu mahkemeye bildirdi. Ancak haberlere yansıyan bilgilere göre Manivel, mahkemeye çıkmadı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Avukat Justin Lawrence “Sizin olmayan bir mülkü elinizde tutuyorsanız bu dolandırıcılıktır” ifadesini kullandı.

Şirket aynı zamanda Manivel’den yüzde 10 faiz ve yasal masraflarını da istiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu