BTCKriptopara

2022 yılına Bitcoin kötü başladı

Bitcoin kritik seviyelerde dolaşırken, Amerika Birleşik Devletleri teknoloji hisselerinde meydana gelen düşüşü de izleyerek sert bir gerileme yaşadı.

 

bitcoin

Son günlerde Bitcoin, 40 bin dolar seviyesinde dolaşarak yatırımcısında tedirginlik oluşturuyordu. Kripto para birimi Bitcoin, Nasdaq hisseleriyle artış gösteren korelasyon ile Amerika Birleşik Devletleri’nde teknoloji hisselerinde meydana gelen düşüş sebebiyle geriledi. Bitcoin destek seviyesi olan 39.500 doların altına düştü. Cuma gününe ise 38 bin 792 dolardan başlangıç yaptı.

Amerika Birleşik Devletleri borsalarının %1 bandının üzerinde değer kaybetmesinin ardından düşüşe geçen Bitcoin, 43 bin dolar bandından 38 bin 200 dolar bandına gerilemesinin ardından bir miktar toparlandı. Ethereum ise 3 bin doların altına düştü.

Kripto para piyasalarında %10’luk kayıp

Kripto paralarda kayıp yüzde 10 düzeyini aştı. Bitcoin 38 bin 200 dolara düşerken, Ethereum ise 2 bin 800 dolarla düştü. Altcoinlerde de düşüş görülüyor.

2021 senesinin ekim ayında tarihi rekorlar kıran kripto paralar kasım ayında zirveye çıktı. 2021 senesi Kasım ayının ardından en çok işlem hacmine sahip olan kripto para birimi düşüşe geçti ve diğer coinler de etki alanına girdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu