BTCETHKripto BorsalarıKriptoparaTüm kripto paralar

Avrupa ülkesi kripto para üretimine yasak getirdi

Çok fazla enerji tüketimine sebep olduğu için Hindistan, İran gibi ülkeler kripto para madenciliğini yasaklamak durumunda kalmıştı.

 

kripto_para

Şimdi ise gitgide tırmanan enerji krizini arttıran kripto para üretimine Kosova “dur” dedi.

Kosova Ekonomi Bakanı Artane Rizvanolli, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada, geçtiğimiz senenin sonlarında enerji tedariki için acil önlemler maksadıyla kurulmuş olan Teknik Komitenin tavsiyeleri doğrultusunda Kosova genelinde kripto para üretimini yasaklayan kararı aldıklarını kaydetti.

Üretimin yasaklanması önerildi

Komite tarafından, küresel enerji krizinin sebep olduğu koşulların olumsuz etkilerine karşı uygulanacak olan önlemleri belirleyip tavsiyelerde bulunmak üzerine iki toplantı gerçekleştirildiğini söyleyen Rizvanolli, “Bu teknik komitenin tavsiyeleriyle, geçtiğimiz hafta Kosova Cumhuriyeti’nin topraklarında kripto para üretimini yasaklayıcı yönde Acil Durumu Önlemleri kararını almış bulunmaktayım.” şeklinde konuştu.

kripto

Kripto para üretim yerleri tespit ediliyor

Rizvanolli, kanun uygulayıcı kurumların bu kararla kripto üretim yerlerini tespit edip ilgili kurumların desteğiyle faaliyetlerini durduracaklarının altını çizdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu