Kriptopara

Binance Türk Lirası çekimine sınırlama getirdi

Binance, yeni kripto para düzenlemesinin ardından 29 Nisan’dan itibaren Türk Lirası çekişlerine sınırlama getirildiğini duyurdu.

Binance, Türkiye’deki kripto para yatırımcılarını ilgilendiren önemli bir duyuru yaptı. Şirket, Binance.com üzerinden Türk lirası transferlerini kaldırma kararı aldı. Binance.com.tr işlemlerine ise herhangi bir sınırlama getirilmedi.

Yapılan açıklamada, 29 Nisan’dan itibaren Binance.com üzerinden Ininal ve Papara aracılığıyla çekiliş yapılamayacağı belirtildi.

Binance’in resmi internet sitesi üzerinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“16 Nisan 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanılmamasına Dair Yönetmelik’ uyarınca 30 Nisan 2021 tarihinden itibaren ödeme ve elektronik para kuruluşları kripto para platformları için yatırma ve çekme işlemlerine aracı olamayacaktır.

Bu nedenle, Binance.com üzerinde Ininal ve Papara firmaları aracılığıyla TRY yatırma ve çekme işlemlerinin 29 Nisan 2021 14:00 saatinden itibaren yapılamayacağını üzülerek bildirmek isteriz. Ancak, bu durum TRY işlem çiftlerini etkilemeyecek ve söz konusu alım satım çiftleri işlem görmeye devam edecektir. Buna ek olarak, bu tarihten sonra TRY bakiyenizi BUSD, USDT, BTC ve diğer kripto paralara çevirebilir ve çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu