BTCETHKripto BorsalarıKriptoparaTüm kripto paralar

Binance Türkiye’den kripto para yatırımcılarına uyarı

Binance Türkiye tarafından, yeni bir dolandırıcılık yöntemine ilişkin kullanıcılara uyarı yapıldı. İşte detaylar…

 

binance

Vatandaşların kripto para birimlerine olan ilgisi sürekli olarak yükselmeye devam ediyor. Kullanıcılar özellikle kolay bir şekilde ve zamanlama olmadan alım-satım yapabilecekleri borsalara daha yakın duruyor. Türkiye’de de sıkça kullanılan bir borsa var. Binance Türkiye.

Ancak alınan tüm güvenlik önlemlerine karşın dolandırıcılar bu alandan sahte reklamlarla özellikle popüler borsaları hedef alarak kullanıcıları dolandırmaya çalışıyor. Binance Türkiye’den konuya ilişkin kullanıcılara uyarı geldi.

binance

Binance Türkiye’den kullanıcılara uyarı

Resmi sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım gerçekleştiren Binance Türkiye, kripto para yatırımcılarını yeni bir dolandırıcılığa ilişkin uyardı. Bu yöntem SMS üzerinden işliyor. Dolandırıcılar kripto para yatırımlarınıza göz koyarak sizlere, “Bilinmeyen bir IP’den çekim işlemi istendi. Bu kişi sen değilsen şu adımları takip et.” şeklinde mesaj gönderiyor.

Panik içinde kripto paralarının çalınmasından korku duyan yatırımcılarsa SMS’te bulunan linke tıklayıp hesaplarına giriş gerçekleştiriyor. Hemen ardından ise dolandırıcılar bilgilerinizi ele geçirerek size ait olan hesapları boşaltıyor.

Buna karşı Binance, “Hiçbir SMS linkine tıklamayın! #Binance sizlere SMS ile bir bağlantı göndermez.” uyarısını yapıyor.

Not: Kripto para piyasalarında yaşanan ani değişimler yatırımlarınızı hızlı bir şekilde kaybetmenize neden olabilir. Kullanıcıların yatırım yapmaları kendi inisiyatiflerindedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu