Kriptopara

Bitcoin yeniden yükselişte

Çin'den gelen açıklamalarla birlikte düşüş trendine giren ve Salı günü 30 bin doların altına gerileyen bitcoin, yeniden yükselişe geçerek 34 bin dolara ulaştı.

bitcoin

Çin’den gelen haberlerin ardından düşüş trendine giren ve Salı günü yüzde 12 değer kaybederek 28 bin 824 dolara düşen Bitcoin, yeniden yükselişe geçerek 34 bin dolar seviyesine ulaştı.

En büyük işlem hacimli kripto para birimi olan Bitcoin, 14 Nisan’da 65 bin dolar seviyesine yaklaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Daha sonra Elon Musk’ın açıklamalarıyla birlikte düşüş trendine giren Bitcoin, yaklaşık 1 aydır dar bir fiyat aralığında işlem görüyordu.

“Kripto paralarda sert düşüşlere hazır olun”

Guggenheim Investments CEO’su Scott Minerd, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede Bitcoin’in bir sonraki destek seviyesinin 20 bin dolar olduğunu belirtti. Minerd, “Bitcoin destek seviyesini kırdıkça kripto paralarda daha fazla düşüşlere hazır olun” dedi.

Miller Tabak + Co Baş Piyasa Stratejisti Matt Maley ise “Bitcoin uzun vadede dünyayı değiştirecek olsa bile kısa vadede on binli seviyelere inmeyeceği anlamına gelmiyor” yorumunu yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu