BTCKriptopara

BTC’den yeni rekor

Bitcoin 62 bin doların üzerine yükselerek yeni bir rekor kırdı. Rekor sonrasında kripto para piyasalarında genel bir yükseliş yaşanırken, Ethereum ve Litecoin de önceki zirvelerini geride bıraktı.

Bitcoin fiyatları, kripto para Borsası Coinbase’in yaklaşık 100 milyar dolar değerleme ile halka arz edileceği gün neredeyse yüzde 5 yükselişle 63 bin 179 dolar seviyesine ulaşarak yeni bir rekor kırdı.

Bitcoin, geçen hafta sert bir yükseliş ile 61 bin 208 dolar seviyesini test ettikten sonra 58 bin dolar civarına kadar geri çekilmişti. Pazartesi günü geçen haftaki zirvesini aşarak 61 bin 229 dolar seviyesini test eden Bitcoin, Salı günü bir önceki zirvesi olan 61 bin 669 doları da geçti.

Ethereum, Pazartesi günü yüzde 2’den fazla yükselişle 2.199 dolar seviyesine ulaşarak önceki rekorunu egale ettikten sonra, Salı günü Bitcoin’deki yükselişi takip ederek 2 bin 220 dolara ulaşarak yeni bir rekor kırmış oldu. Litecoin de 11 Nisan’da gördüğü 263 dolar zirvesini Salı günü geride bırakarak 266 dolar ile yeni bir rekor kırdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu