BTCKriptopara

Petrol devi Bitcoin’e yatırım yapacak

Norveçli petrol milyarderi Kjell Inge Rokke, Seetee isimli yeni bir girişim kurarak kripto paralara ve Bitcoin’e yatırım yapmayı planlıyor.

Norveçli petrol milyarderi Kjell Inge Rokke’nin sahibi olduğu ve petrolden yenilenebilir enerji şirketlerine uzanan birçok şirketi bünyesinde barındıran Aker Holding, Seetee isimli yeni bir girişim kurarak kripto paralara ve Bitcoin’e yatırım yapmayı planlıyor.

Finans sektörü ve merkez bankalarının karşı karşıya kaldığı bazı sorunlar için en iyi savunmanın kripto paralara yatırım olduğunu belirten Rokke, Bitcoin’in bir gün milyonlarca dolar değerine ulaşabileceğinin imkansız olmadığını söyledi.

Seetee’nin internet sitesinde “Bitcoin’in hala sıfıra inme ihtimaline sahip fakat yeni bir parasal sistemin çekirdeğini de oluşturuyor olabilir” şeklinde bir not paylaşan Rokke, “Bitcoin ile ilgili en fazla şeyi bilen insanlar gelecekteki başarısının kaçınılmaz olduğunu düşünüyor” dedi.

Şimdilik 58 milyon dolarlık bir sermaye ile başlangıç yapan Seetee, tüm likit yatırım yapılabilir varlıklarını kripto para cinsinden tutmayı planlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu