Kriptopara

Dev bankadan kripto para hamlesi: Yasaklanıyor

İngiliz bankası TSB Bank, 1 ay içerisinde yaklaşık 900 müşterisinin dolandırıldığı gerekçesiyle 5 milyon müşterisinin kripto para borsalarına para gönderimini yasaklamaya hazırlanıyor.

kripto para

İngiliz dev banka TSB Bank’ın, 1 ay içerisinde 900’e yakın müşterisinin dolandırıldığı gerekçesiyle, 5 milyon müşterisinin kripto para borsalarına para gönderimini yasaklamak üzere harekete geçtiği iddia edildi.

Banka, 14 Mart ila 15 Nisan tarihleri arasında 849 müşterisinin sahte cüzdanlar üzerinden dolandırıldığını, bu süreçte Binance ve Kraken ile iletişime geçildiğini ancak herhangi bir karşılık bulamadığını belirtti.

Binance ve Kraken’den açıklama geldi

Bankanın iletişim kurulamadığını iddia ettiği Binance’dan açıklama geldi. Şirket sözcüsü, “Binance, kullanıcılarını dolandırıcılıktan koruma konusunda çok ciddi. Bu iddialardan haberdar olduğumuzda harekete geçiyor ve kolluk kuvvetleriyle çalışıyoruz. Bu konuda mükemmel bir sicilimiz var” dedi.

Kripto para borsası Kraken’in Küresel Uyumluluk Başkanı Steven Christie ise yaptığı açıklamada, “Kraken’in dolandırıcılık olaylarına ilişkin yardım çağrılarına yanıt vermediği iddiasını reddediyoruz. 2020 yılında kolluk kuvvetlerinden gelen 1000’den fazla farklı talebe yanıt verdik” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu