BTCETHKripto BorsalarıKriptoparaTüm kripto paralar

Ethereum’un kurucusundan kripto paralara ilişkin önemli açıklama

Ethereum’un kurucusu olan Vitalik Buterin, kripto para dünyasının geleceğiyle madencilik sektörüne ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı.

 

ethereum

Kripto para dünyasında en değerlilerden olan Ethereum’un kurucusu olan Vitalik Buterin, piyasaya dair önemli açıklamalar gerçekleştirdi. Buterin, birçok yatırımcının endişesinin bir fırsat olabileceğinin altını çizdi.

Buterin: Kripto para piyasasında yeni bir kışa girdik

Buterin, Bloomberg ile yapmış olduğu bir röportajda şu ifadeleri kullandı:

“Kripto para piyasalarıyla yakından ilgilenen ve bir şeyler inşa eden insanların birçoğu, ayı piyasasını büyük bir memnuniyet ile karşılıyor. Ayı piyasasını memnuniyet ile karşılıyorlar çünkü fiyatların böylesine arttığı uzun dönemler olduğunda birçok insanı sonunda mutlu ettiği görülüyor. Ancak kısa süreli yapılan işlemlerde dikkatli olmak gerekli.

Yatırımcılar geçtiğimiz pandemi dönemi sonrasında küresel piyasalara olan gide büyük bir azalma öngördüklerinden dolayı kripto para birimi fiyatlarında Kasım ayında görülen zirve sonrası ciddi bir düşüş görüldü. Hatta, ortalama piyasa hacminde %40’ın altında bir düşüş meydana geldi.

Buterin’in de ifade ettiği gibi 2018 senesindeki son kripto kışından bu zamana dek sektörde patlama görüldü. Sadece yatırımcı sayısı ve piyasa hacmi olarak değil. Şimdiye dek bilinen 12 bin 500’ün üzerinde kripto para birimi bulunuyor. Tabi her yerde görülen sözde kripto uzmanları da kripto para sektörüne büyük oranda zarar veriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu