Kriptopara

İsviçre’den Gelen Haber Kripto Para Piyasasına Umut Oldu

Kripto para piyasasında haber kaynaklı olan dalgalanmalar devam ederken, yeni bir gelişme de İsviçre'de yaşandı. Elon Musk, bir süredir...

Kripto para piyasasında haber kaynaklı olan dalgalanmalar devam ederken, yeni bir gelişme de İsviçre’de yaşandı. Elon Musk, bir süredir kripto para ile ilgili değerlendirme yapmazken, dün katıldığı konferans toplantısında Çin’in kripto paraya karşı getirdiği yasağı değerlendirdi.

Çin’den Gelen Yasaklar Piyasayı Etkiledi

Geçtiğimiz hafta, Çin’den gelen Kripto Para ve madencilik ile ilgili olumsuz haberler, kripto paralarda adeta bir deprem etkisi yaratmıştı. En popüler kripto para olan BTC’de günlük düşüşler yüzde 8’i aşarken, ETH ise yüzde 12’nin üstünde bir değer kaybı yaşadı. O günden itibaren kripto para birimleri tepki alımları ile birlikte toparlanmaya çalışırken, uzmanlar BTC’de henüz bir yükselişten bahsedilemeyeceğini belirtti.

İsviçre'den Gelen Haber Kripto Para Piyasasına Umut Oldu
İsviçre’den Gelen Haber Kripto Para Piyasasına Umut Oldu

Elon Musk Açıklama Yaptı

Tesla şirketinin CEO’su olan Elon Musk, dün katıldığı bir konferansta yaptığı açıklamada Çin’in koyduğu yasakları da değerlendirdi. Elon Musk, ”Kripto paralar temelde merkezi hükümetin var olan gücünü azaltmayı amaçlıyor. Pekin’in kripto para karşıtı olmasının nedeni de bu gibi görünüyor” şeklinde açıklamalarda bulundu. Çin’in kripto para karşıtı olmasının asıl nedenini bilemeyeceğini de belirterek, bu yasakların kısmen de olsa elektrik yetersizliklerinden olabileceğini açıkladı. Bu açıklamalar sonrasında ise kripto para birimlerinde bazı pozitif etkiler görüldü.

Piyasada Son Durum

BTC fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar devam ederken BTC, gün içinde en yüksek 42 bin 468 dolar, en düşükse 40 bin 792 doları gördü. Bitcoin yüzde 1,44 oranında bir yükselişle 42 bin 407 dolar seviyelerinde hareketleniyor. Ethereum fiyatları ise şu dakikalarda yüzde 2,42 oranında bir yükselişle 2 bin 916 dolar seviyelerine erişmiş bulunuyor. Piyasa belki de hiç olmadığı kadar yaşanan küresel olaylara tepki vererek ani düşüş ve çıkışlara şahit oluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu