Kriptopara

JPMorgan yeni Bitcoin fonunu hayata geçiriyor

ABD'nin büyük bankalarından olan JPMorgan, varlıklı müşterileri için yeni Bitcoin fonunu hayata geçirmeye hazırlanıyor.

bitcoin
 

ABD’nin büyük bankalarından olan JPMorgan, varlıklı müşterilerine sunacağı Bitcoin fonuyla gündemde. Kripto para haber sitelerine göre banka, varlıklı müşterileri için yeni Bitcoin fonunu hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Nisan ayında JPMorgan’ın müşterilerine yeni bir fon sunmayı hedeflediği haberini yapan CoinDesk, bir haberinde bankanın JPMorgan Private Bank müşterilerine NYDIG ile ortaklaşa yönetilen bir fon olduğunu belirtti. Ancak CoinDesk’e yapılan bir açıklamada müşterilerden henüz bir yatırım alınmadığı, bankanın yakın zamanda danışmanlarla görüşmeler gerçekleştirdiği aktarıldı.

ABD’de kripto varlıklara düzenleme konusu gündemde

JPMorgan’dan Bitcoin fonu hamlesi gelirken ABD’de kripto varlıklara düzenleme konusu da gündemdeki yerini koruyor. ABD Sermaye Piyasaları Düzenleyici Kuruluşu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para birimlerinin daha sıkı bir şekilde takip edilmesi gerektiğini söylemişti.

Kripto para yatırımcılarının korunması konusunda nötr olmadığını belirten Gensler, “Birileri spekülasyon yapmak isterse bu onların tercihi ama bizim devlet olarak dolandırıcılara karşı yatırımcılarımızı korumamız gerekiyor” demişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu