BTCKripto BorsalarıKriptopara

Kraken’in “güncelleme” açıklaması Bitcoin’i düşürdü

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Kraken, Kasım ayında gelecek olan Bitcoin güncellemesinin bugüne kadar en önemli güncelleme olduğunu açıkladı. Açıklamanın ardından Bitcoin düşüşe geçti.

bitcoin
 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Kraken, Kasım ayında gelecek olan “Taproot” güncellemesinin Bitcoin için bugüne kadar ki en önemli güncelleme olduğunu açıklamasının ardından Bitcoin sert düştü.

Taproot güncellemesi, en büyük işlem hacimli kripto para olan Bitcoin’in gizlilik önlemlerini ve akıllı sözleşme esnekliğini desteklemeyi amaçlıyor. Kraken yetkilileri, söz konusu güncelleme ile birlikte uzun süre unutulmayacak tarihi bir ana tanıklık edileceğini ve kullanıcıların gizliliklerinin artacağını belirtiyor.

Yapılan açıklamada, “Taproot, kullanıcı gizliliğini, ağ ölçeklenebilirliğini ve tüm Bitcoin’lerin değiştirilebilirliğini önemli ölçüde iyileştirecek. Kullanıcılar, daha ucuz işlem ücretlerinin ve akıllı sözleşmelerin keyfini çıkaracaklar. Taproot, büyük bir yenilik ve benimsemeye zemin hazırlayan tartışmasız bugüne kadarki en önemli Bitcoin güncellemesidir.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın ardından Bitcoin’de sert düşüş görüldü. Yeni haftada en düşük 42 bin 500 doları en yüksek 47 bin doları gören Bitcoin, şu an 43 bin 185 dolar seviyesinde işlem görüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu