Kripto Borsaları

Binance’dan Hong Kong’da türev ürün kısıtlama kararı

Kripto para borsası Binance, Hong Kong'daki kullanıcıların yeni vadeli işlem hesabı açmalarının artık mümkün olmayacağını açıkladı.

binance
 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, Hong Kong’daki kullanıcıları için türev ürün işlemlerine kısıtlama kararı aldı. Şirket, Hong Kong’daki kullanıcıların bundan böyle yeni vadeli işlem hesabı açmalarının mümkün olmayacağını belirtti.

Binance internet sitesinde yapılan açıklamada, “Hong Kong’daki kullanıcılar için vadeli, opsiyon, marjin ürünleri ve kaldıraçlı tokenleri içeren türev enstrümanları uyumluluk kriterlerimiz doğrultusunda sınırlıyoruz” denildi.

Kripto para alım-satım işlemleriyle ilgili denetimlerini sıkılaştıran Hong Kong, tüm kripto para platformlarının yerel denetim kuruluşlarına kayıt olarak para aklama ve terörün finansmanıyla ilgili kurallara tabi olmalarını istemişti.

Hong Kong’un yanı sıra İngiltere de benzer bir adım atarak kripto para borsası Binance’i yasakladığını duyurmuştu. İngiltere Finansal Yönetim Otoritesi (FCA), Binance internet sitesi ile ilgili bir uyarı yayımlayarak kullanıcıları kripto varlıklardan yüksek kazanç elde edebileceklerini iddia eden reklamlara karşı dikkatli olmaya çağırmıştı.

İtalya Mali Düzenleme Kurumu (CONSOB) ise platformun ülkede yatırım hizmeti sunmak için yetkisi olmadığını açıklamıştı. Kurum tarafından yapılan yazılı açıklamada, “İnternet sitelerinin bir kısmı İngilizce bile olsa Binance grubuna ait şirketler İtalya’da yatırım hizmeti sağlama yetkisine sahip değil” ifadelerine yer verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu