Kripto BorsalarıKriptopara

Dev kripto para borsasında siber saldırı şoku: Binlerce müşteriden kripto para çalındı

Dev kripto para borsası Coinbase, yaşanan siber saldırı sonucu en az 6 bin müşteriden kripto para çalındığını açıkladı.

coinbase
Dev kripto para borsasında siber saldırı şoku: Binlerce müşteriden kripto para çalındı

Dev kripto para borsası Coinbase’de siber saldırı yaşandı. Şirket, bilgisayar korsanlarının en az 6 bin müşteriden kripto para çaldığını duyurdu.

Kaliforniya Başsavcısı Rob Bonta tarafından saldırıdan etkilenen müşterilere gönderilen bildirim metninde, siber saldırının Mart ile 20 Mayıs arasında gerçekleştiği, bilgisayar korsanlarının hesaplara erişmek ve Coinbase ile ilişkili olmayan kripto cüzdanlarına para aktarmak için şirketin SMS ile doğrulama güvenlik sürecindeki bir açıktan yararlandığı belirtildi.

Bildirimde, Coinbase hesabına erişilmesi için üçüncü tarafların müşterilerin hesabıyla ilişkili e-posta adresi, şifre ve telefon numarasını bilmesi ve kişisel e-postalarına girmesi gerektiği; bu bilgilere nasıl erişildiğinin henüz belirlenemediği ve bu tür eylemlerde genellikle ‘oltalama’ yönteminden yararlanıldığı aktarıldı.

“En az 6 bin müşterinin hesabından para çekildi”

Olayın fark edilmesiyle SMS ile hesap kurtarma protokollerinin güncellendiği, hesap kontolünün yeniden kazanılması ve kaybedilen fonların geri ödenmesi için müşterilerle birlikte çalışıldığı belirtilen açıklamada, en az 6 bin Coinbase kullanıcısının hesaplarından para çekildiği kaydedildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu