Kripto BorsalarıKriptopara

Elon Musk Hükümetlere Sanal Paralar Konusunda Tavsiyede Bulundu

Nisan-Mayıs aylarında kripto paralar ile ilgili yaptığı yorumlarla piyasayı iyi ve kötü yönde istediği gibi yönlendirmeyi başaran...

Nisan-Mayıs aylarında kripto paralar ile ilgili yaptığı yorumlarla piyasayı iyi ve kötü yönde istediği gibi yönlendirmeyi başaran Elon Musk hükümetlere sanal paralar konusunda tavsiyede bulundu. Uzun süredir özellikle Çin’den yayılan olumsu haberler nedeniyle zor günler geçiren sanal paralarla alakalı Elon Musk aylardır yorum yapmıyordu. Bu suskunluğunu uluslararası bir konferansta bozan Musk, hükümetlere kripto paralar ile ilgili bir şey yapmamaları uyarısında bulundu.

Dünyanın En Zengini

Dünyanın en zenginleri arasında yer alan Tesla şirketinin sahibi Musk, dün Forbes’in yayınladığı en zenginler listesinde yeniden birinci sıraya yükseldi. Listenin birinci sırasına yeniden yerleşen Musk, kriptoları yok etmenin mümkün olmadığını söyledi. Konferanstaki açıklamasına devam eden Musk, bu paraların yok edilmesinin imkansız ancak yavaşlatılmasının ise mümkün olduğunu ekledi. CodeCon adlı konferansta konuşan Elon Musk ayıca tüm hükümetlere seslenerek kriptolara müdahalede bulunulmamasını da istedi.

Elon Musk Hükümetlere Sanal Paralar Konusunda Tavsiyede Bulundu
Elon Musk Hükümetlere Sanal Paralar Konusunda Tavsiyede Bulundu

Kriptolarda Uzman Biri Değilim

Musk konferanstaki konuşmasında ayrıca kendisini hiçbir şekilde sanal para uzmanı gibi görmediğini de sözlerine ekledi. Kripto paraların önemli olduğunu attığı her tweette belirten ve gittiği her yerde kripto paraları öven Musk burada da aynı davranışlarına devam etti. Elon kriptonun öneminden bahsederken her şeye rağmen kripto olayının Mesih’in tekrar gelmesi kadar muhteşem olmadığı yorumunda da bulundu.

Piyasada Son Durumlar

Piyasada Çin’in birçok alanda kriptoyu yasaklaması sebebiyle zor geçen Eylül ayında Elon Musk’ın açıklamalarının etkisi ile de bir miktar toparlanma meydana geldi. Bir gün içerisinde Bitcoin %2.7 oranında artarken onu %3.6 orandaki artışı ile Ethereum izledi. Piyasanın bahar aylarında neredeyse tüm hacmini çeken Dogecoin’de ise uzun zamandan beri beklenen yükseliş hala görülebilmiş değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu