Kripto BorsalarıKriptopara

Kripto para firması müşterilerine yanlışlıkla 90 milyon dolarlık kripto para yolladı

Kripto para şirketi Compound, bir protokol hatası nedeniyle kullanıcılarına 90 milyon dolar değerinde COMP (kripto para) yolladı. Firmanın kurucusu müşterilerindeh kripto paraları geri göndermelerini istedi.

kripto

Kripto para firması Compound, kullanıcılarına 90 milyon dolar toplamında kripto parayı yanlışlıkla gönderdi. Şirketin kurucusu olan Robert Leshner yapmış olduğu açıklamada, kripto paraların yanlışlıkla gönderildiğini ve geri gönderilmesini beklediklerini aksi durumda IRS’ye bildirimde bulunulacağını ve ifşa edileceğini söyledi.

Protokol hatasından dolayı yanlışlıkla para gönderildi

Şirketin kurucusu olan Robert Leshner, protokol hatası kaynaklı olarak müşterilere kripto para COMP’un gittiğini ve bunların iadesini gerçekleştirmeleri gerektiğini kaydetti. Leshner, eğer kripto paralar iade edilmezse IRS’ye bildirim yapılacağını ve ifşa edileceğini söyledi.

Yanlışlıkla kullanıcıların hesaplarına geçen 280 bin COMP gün itibarıyla ortalama 90 milyon dolara tekabül ediyor.

kripto_para

Geri alma yöntemi yok

Kimi kullanıcılar 29 milyon dolar büyüklüğünde COMP’un hesaplarına geçtiğine ilişkin mesajlar paylaşırken CNBC’ye konuşma yapan bir kripto para geliştiricisi blok zinciri mantığından dolayı COMP’un iadesinin söz konusu olmadığını kaydetti.

Kurucu Leshner ise iade edilmesi durumunda aktarılmış olan miktarın %10’luk kısmının kendilerinde kalabileceğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu