BTCETHKripto BorsalarıKriptoparaTüm kripto paralar

Kripto para dolandırıcılarının bu yeni tuzağına düşmeyin!

Günümüzde yalnızca kripto para borsalarında değil, dolandırıcıların yöntemlerinin de değiştiğini görüyoruz. Dolandırıcıların kripto para çalmak için kullandığı yeni bir yöntem daha ortaya çıktı.

 

bitcoin

Özellikle son 2 senedir hızlı bir şekilde gelişen ve her gün değeri artan kripto para borsasında birçok soyguna şahit oluyoruz. Fırsatçılar, geliştirmiş oldukları yeni yöntemlerle yatırımcıları hedef alıyor.

Kullanıcıların dikkatli olması gerekiyor

Bir Twitter kullanıcısının geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu paylaşımla dolandırıcıların uyguladığı yeni yöntem de ortaya çıktı. Hediye tokenlarle kullanıcıların hesaplarına eriştiğini kaydeden yetkililer, dijital yatırımcıları fırsatlara karşı daha da dikkatli olmalarına ilişkin uyardı.

Kripto Para Piyasasında Çin Depremi

Bedava token ile ağına düşürüyorlar

Kripto para borsalarındaki soygunlarda kullanılan yeni yöntem ilk olarak bir yazılımcının sosyal medya hesabı üzerinde yapmış olduğu paylaşımlarla görüldü. Yazılımcı kimliği belirsiz bir kişiden 30 bin dolarlık hediye tokenler aldığını düşünürken dolandırıldığı bilgisini paylaştı. Takipçilerini bedava token karşılığında etkileşimde bulunmamaları konusunda uyarılarda bulundu.

Dolandırıcılar hedeflemiş oldukları kişilere bedava şekilde tokenler göndererek bu tokenlerın satışın yapabileceği bir kripto para borsasına onları yönlendiriyor. Kullanıcıların aslında kimlik hırsızlığı amacıyla tasarlanmış olan bu siteye giriş yapmaları gerekiyor. Dolandırıcılar kullanıcıların siteye giriş yapmasıyla ise kullanıcıların kimlik bilgileri ve kripto para cüzdanlarına erişebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu