Kripto BorsalarıKriptoparaTüm kripto paralar

Kripto Para Piyasası Dengeleri Değişti

Son günlerde ani iniş ve çıkışlar yaşayan kripto para dünyasında tüm dengeler alt üst oldu. Bozulan dengeler ise yatırımcılar için...

Son günlerde ani iniş ve çıkışlar yaşayan kripto para dünyasında tüm dengeler alt üst oldu. Bozulan dengeler ise yatırımcılar için çok büyük bir sürpriz sayılmaz. Çünkü son zamanların trend konularından biri olan kripto para piyasası için mevcut bir dengeden söz etmek çok da doğru olmayacaktır.

Borsada Dengeler Alt Üst Oldu

Kripto para borsasında mevut bir ivme ya da dengeden söz etmek mümkün olmuyor. Bir kripto para birimi 50 değer kazandığında, ertesi gün %90 hatta %100 değer kaybedebiliyor. Ani iniş çıkışlarla alt üst olan piyasa, yatırımcılarında gözünü korkutuyor. Son günlerdeki değişimler, özellikle marjin işlemler içerisinde yatırım yapan kişileri tedirgin ediyor. Bu alanda diken üstündeler diyebiliriz. Konu hakkında analiz ve yorumlara göz atan yatırımcılar, bir sonraki adımlarını planlıyorlar.

Kripto Para Piyasası Dengeleri Değişti
Kripto Para Piyasası Dengeleri Değişti

Kripto Para Yatırımcıları İçin Zor Kararlar

Son bir haftadır kırmızı çizgiler kripto para piyasasında hakimiyetini sürdürüyordu. Geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden gelen bir haber; Bitcoin’i yukarıya doğru hareketlendirmişti. Ancak daha sonrasında Çin menşeli kripto paraların yeniden yasakladığını açıkladı. Normal koşullar altında bu yasak kripto para birimlerini derinden etkileyebilirdi fakat Çin tarafından sürekli olarak benzer açıklamalar geldiği için artık kripto para birimleri üstünde çok da büyük etkilere neden olmuyor. Ancak yatırımcıların yine de dikkatli davranması ve bu dönemi en az riskle geçirmesi için bazı zor kararları alması gerekiyor.

Kripto Para Borsasında Son Durum

Son olarak meydana gelen gelişmelerden sonra Bitcoin’in fiyatı 43 bin dolar seviyelerinde işlem görüyor. Bunun yanında ETH yani Etherium ise 3000 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ancak ETH fiyatının öncesinde 3000 doların da altına indiğini unutmamak gerekiyor. Yatırımcıların ani durumları her an kontrol etmesi ve bu doğrultuda adımlarını hesaplamaları gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu