Kriptopara

Kripto para piyasası rekor üstüne rekor kırıyor

Kripto para piyasalarının hareketliliği sürüyor. Kripto paralarda ekim ayı itibarıyla güçlenme başladı ve son 1 haftada 1.47 milyar dolarlık para girişi oldu.

 

İsviçre'den Gelen Haber Kripto Para Piyasasına Umut Oldu

Bitcoin’de rekor yükselişle birlikte kripto paralara dair önemli gelişmeler meydana geliyor. Kripto para ürünlerine geçtiğimiz hafta 1,47 milyar dolarla rekor para girişi meydana geldi. Geçtiğimiz haftaysa giriş 80 milyon dolardı.

22 Ekim’den itibaren tamamlanmış olan haftalık dijital varlık ürünlerine art arda 10 hafta süresinde para girişi yaşandı. Rekor düzeyde para girişi ise ProShares’in Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirdiği Bitcoin EFT’sinin yatırıma açılmasıyla meydana geldi.

Bitcoin yine piyasanın lideri

Bitcoin’e bağlı ürünlerin para girişi 1,45 milyar dolar olurken aynı dönem içinde Ethereum’a bağlantılı olan ürünlerde para çıkışı ise 1.4 milyon dolar oldu.

kripto_para

10 ay içinde 8 milyar dolar

2021’in ilk 10 ayında kripto para varlıklarında 8 milyar 95 milyon dolarlık para girişi görüldü. Yönetim altındaki kripto para varlıklarında ise son para girişi 76,65 milyar dolara çıktı. Bu rakam yeni bir rekor seviye olarak kayıtlara girdi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu