Kriptopara

Kripto paralarda hareketlilik sürüyor

Bitcoin, gerilemeden sonra yeniden yükseliş grafiği sergilemeye başladı. Geçtiğimiz hafta 47 bin 130 dolara kadar gerileyen bitcoin, hafta sonuna yükseliş yaparak girdi. Bitcoin’in yanı sıra Ethereum ve Dogecoin de yükseliş trendinde. İşte tüm detaylar…

Kripto paralarda hareketlilik sürüyor. Bir süredir sabit kalan ve sonrasında sert düşüş yaşayan Bitcoin, 58 bin doları görerek hızlı bir yükseliş sergiledi. 24 Nisan’da 47 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin son 7 günde 58 bin dolara çıkış yaparak yatırımcısına oldukça iyi bir kazanç sağladı.

BTC’den sonra kripto para birimleri arasında en büyük ikinci hacme sahip olan Ethereum da 2800 dolar seviyesini geçerek yatırımcısını sevindirdi. Son bir haftalık grafiğe bakıldığında 2200 dolar seviyelerinden harekete başlayan Ethereum, 2800 doları aşarak yatırımcısına kısa sürede yüzde 27 kazandırmış oldu.

Dogecoin fiyatlarında da artış devam ediyor

BTC ve Ethereum’un yanı sıra Dogecoin fiyatında da artış yaşanıyor. Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın attığı tweetler ile yön bulan Dogecoin 24 saatte 2.52 liradan 3.05 liraya yükseldi ve yüzde 21 oranında artış yaşadı. Dogecoin son bir haftada 2 liradan 3 lira seviyesine kadar yükseldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu