BTCETHKriptopara

Kripto paralarda son durum: ABD’den kripto parada dikkat çeken adım

 

kripto para
Kripto paralarda son durum: ABD’den kripto parada dikkat çeken adım

Amerika Birleşik Devletleri, kripto paraların suç için kullanılmasını önlemek maksadıyla yeni bir adım atarak Ulusal Kriptopara Uygulama Timi’ni yaşama geçirdi. Tim, kara para aklayıcılar ve sanal para borsalarınca işlenen suçları soruşturma görevi üstlenecek.

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı, kripto paraların suç maksatlı kullanımlarını soruşturmak ve kovuşturmak maksadıyla Ulusal Kriptopara Uygulama Timi kurdu.

Kurulmuş olan timin görevlerinin içinde kara para aklayıcılar ve sanal para borsalarınca işlenen suçları soruşturmak yer alacak. Tim bununla birlikte gasp ve dolandırıcılık ile kaybedilen sanal paraların takibiyle geri alınmasının üzerine de çalışmalar gerçekleştirecek. Bilgisayar korsanlarına kripto para aracılığıyla yapılmış olan fidye ödemeleri de timin görevlerinin arasında olacak.

“Kullanıcıların güvenini sağlayacağız”

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakan Yardımcısı Lisa O. Monaco yapmış olduğu açıklamada, “Teknolojide gelişim oldukça Adalet Bakanlığı da gelişmeli. Paraların dijital platformlarda kötü yönde kullanımlarını ve suiistimalleri kökünden kazıyıp bu sistemlere de kullanıcıların güven duymasını sağlayacağız.” dedi.

kripto para
Kripto paralarda son durum: ABD’den kripto parada dikkat çeken adım

Bitcoin 55 bin doların üzerine çıktı

Ekim ayını genel olarak yükselişle kapatan kripto para piyasalarında bu ekimde de benzer bir seyir görülüyor.

Kripto paralar içinde hacmi en yüksek olan Bitcoin, son 1 günde yüzde 7’nin üstünde değer kazandı ve 55 bin dolar sınırının üzerine çıktı. Son 7 günlük yükseliş ise kripto parada yüzde 26 düzeyinde oldu.

İkinci sırada yer alan Ethereum’da ise değer artışı sürüyor. Son 24 saatte Ethereum 1.40 değer kazanıp 3 bin 500 doların üzerine geldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu