BTCKriptopara

Para Birimleri Değişiyor

Dünya hızla bambaşka bir yer haline dönüşüyor. Kullandığımız araçlar, yiyecekler, kıyafetlerimiz gibi para birimleri de bu...

Dünya hızla bambaşka bir yer haline dönüşüyor. Kullandığımız araçlar, yiyecekler, kıyafetlerimiz gibi para birimleri de bu değişimden nasibini alıyor. Son yirmi yılda bilişim sektöründe yaşanan gelişmeler ile birlikte, kripto-sanal para birimleri olarak adlandırılan bitcoin ve alt coinler, hayatımızda önemli bir yer tutacak gibi gözüküyor.

Söz konusu bilişim olunca; teknoloji alanında adından sıkça söz ettiren Elon Musk’tan gelen kripto para tavsiyesinden sonra kripto para piyasalarında son durum nedir? Bitcoin ne kadar oldu? Tüm bu soruların cevabı ve diğer ayrıntılar haberin devamında.

Yaptığı uzay mekiği yatırımları ile dikkat çeken Elon Musk bir süredir Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar ile birlikte sanal-kripto para birimleri piyasasında ciddi değişimlere yol açıyor. Yaptığı paylaşımlar bitcoin ve altcoinlerinin fiyatlarında dalgalanmalara yol açması, yatırımcıları Elon Musk’ın açıklamalarını takip etmeye itiyor.

Dahi Çocuk Uyarıyor

Son olarak CodeCon konferansında bir konuşma gerçekleştiren Elon Musk, burada kripto para birimlerine ilişkin; “Bence kripto para borsasını tam anlamıyla kapatmak, yok etmek mümkün olmasa da, bu hızlı ilerleyişin bir nebze olsa hızını azaltabiliriz.” diyerek, bu konuda hükümetlere ise “Piyasaya müdahalede bulunmayın” uyarısında bulundu. Bilim çevrelerinde “dahi çocuk” olarak nitelenen Elon Musk, kendisinin bir kripto para yatırım uzmanı olmadığını, dünyanın gelişimi açısından bu sanal para birimlerinin elbette önemli olduğunu ancak; dünyayı kurtaracak kadar büyük bir önem atfedilmemesi gerektiğini de kaydetti.

Piyasalarda Son Durum

Son işlem gününün ardından Bitcoin günü 2.7 artışla 43.337$ olarak kapattı. Bitcoin’in alt coinlerinden olan Ethereum ise yüzde 3.6 artış kaydederek 3.036$ olarak piyasada yer aldı. Piyasaların akıbetini merakla beklediği Dogecoin ise henüz beklenen artışı gösteremedi ancak ufak da olsa bir artış gerçekleştirerek yüzde 1.6 yükseliş ile 20 cent olarak fiyat tazeledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu