Kriptopara

PayPal’dan kripto para hizmeti

ABD merkezli çevrim içi ödeme platformu PayPal, İngiltere'de kripto para hizmetine başladı. Şirket, İngiltere'deki müşterilerinin bugün itibariyle 4 çeşit kripto para birimi satın alabileceklerini duyurdu.

paypal
 

ABD merkezli çevrimiçi ödeme platformu PayPal, İngiltere’de kripto para hizmetine başlıyor. Şirket, İngiltere’deki müşterilerinin bugün itibariyle 4 çeşit kripto para birimi satın alabileceklerini açıkladı.

Yapılan açıklamada, müşterilerin Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin’i güvenli bir şekilde satın almalarına, elinde tutmalarına ve satmalarına izin verileceği belirtildi.

Müşteriler, PayPal’in internet sitesinde ve mobil uygulamasında bir kripto sekmesi aracılığıyla banka hesaplarını, PayPal bakiyelerini ve banka kartlarını kullanarak kripto para satın alabilecek.

Halihazırda 400 milyondan fazla müşterisi bulunan PayPal’ın yeni kripto para hizmeti, bir ilk olarak nitelendiriliyor.

Bazı dev markaların son zamanlarda kripto para birimlerini destekleyici adımlar atması ve buna bağlı olarak yatırımların artış göstermesi kripto para fiyatlarının yükselmesine neden oluyor.

PayPal’in açıklamasından sonra dünyanın en büyük işlem hacimli Bitcoin‘in fiyatı Mayıs ayından bu yana ilk kez 50 bin dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu