Kriptopara

Rusya dost ülkelere gazı Bitcoin ile satacak

Rusya ülkesine gelen yaptırımların ardından para birimi Ruble de değer kaybedince kripto para kullanımına yöneldi. Gelen açıklamalara göre kripto parayla ticarete yeşil ışık yakıldı.

 

rusya

Rusya’nın kripto para ile ticaretini gerçekleştireceği endişesi öncesinde AB ülkelerine Avrupa Merkez Bankası aracılığıyla paylaşılmıştı. Rusya’nın bu endişeleri haklı çıkartırcasına bir kararda bulundu ve dost ülkelerle olan enerji ticareti için Bitcoin’i kullanacağını söyledi.

Duma Bütçe Komitesi Başkanlığı’ndan açıklama yapıldı

Rus parlamentosunun alt kanadı olan Duma Bütçe Komitesi Başkanı Zavalnıy tarafından yapılmış olan paylaşımda, Rusya’yla dost olan ülkelerle olan enerji ticaretinin yerel para birimleri ile ve gerekli durumlarda Bitcoin ile gerçekleştirebileceklerini kaydetti.

Zavalnıy, açıklamasının devamında Moskova’da düzenlemiş olduğu basın toplantısında, dost olmayan ülkelerle olan enerji ticaretinin ise Rus rublesi ile gerçekleştirme kararına ilişkin yaptırımlardan dolayı Euro ve dolar ile doğalgaz satmanın artık mümkün olmadığını ifade ederek rublenin yanında altın ile de ödemenin gerçekleştirilebileceğini kaydetti.

rusya merkez bankası

Dost ülkelerle Bitcoin’le ticarete yeşil ışık

Zavalnıy, dost ülkelerle ise Bitcoin ile ticarete yeşil ışık yaktı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu