ETHKripto BorsalarıKriptopara

Son Dakika: Kripto Para Analisti Her Şeyi Anlattı

ABD asıllı bir Ethereum araştırmacısı olarak görev yapan Virgil Griffith, Kuzey Kore yaptırımlarından kaçmak için kripto para...

ABD asıllı bir Ethereum araştırmacısı olarak görev yapan Virgil Griffith, Kuzey Kore yaptırımlarından kaçmak için kripto para birimlerinin nasıl kullanılacağı ile ilgili tavsiye verdiğini ve suçlu olduğunu kabul etti. 38 yaşına basan Griffith’in açıklamaları sonrasında Kuzey Kore Cumhuriyetinin ”Kripto planı” ortaya çıktı. Anlaşmalı bir ceza indirimi ile uzlaşma yoluna giden Virgil Griffith’in 20 yıla kadar bir hapis cezasına çarptırılacağı konuşuluyor.

Amerikalı Kripto Uzmanı İtiraf Etti

Amerikalı bir Kripto Para uzmanı olan Virgil Griffith, 2019 yılında Kuzey Kore Cumhuriyetinde ABD yaptırımlarından nasıl kaçılacağı ile ilgili tavsiyelerde bulunmuştu. Bunun için bir blok zinciri konferansına katılan Virgil Griffith, iddialara karşılık vermekte gecikmedi ve ABD yasalarını ihlal ettiğini belirterek suçunu kabul ve itiraf etti.

Son Dakika: Kripto Para Analisti Her Şeyi Anlattı
Son Dakika: Kripto Para Analisti Her Şeyi Anlattı

Konferans İçin Kuzey Kore’ye Gitmişti

2019 yılının Nisan ayında ‘Pyongyang Blok Zincir ve Kripto Para Konferansı’na katılmak için Kuzey Kore Cumhuriyetine seyahat eden Virgil Griffith, iddialara göre burada blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerinin ABD yaptırımlarından kurtulmak ve yasa dışı fonları da aklamak için nasıl kullanılabileceğini anlattı. Bu iddialar ortaya atıldıktan kısa bir süre içerisinde yayıldı. İddialardan sonra itirafta bulunan ve yaşananları bir bir anlatan kripto uzmanı Virgil Griffith, yargılanacağı günü bekliyor.

Griffith Suçlu Bulundu

38 yaşına giren Virgil Griffith, Kuzey Kore için mal, teknoloji ya da hizmet ihracatını yasaklamasıyla bilinen ”Uluslararası Acil Ekonomik Güçler Yasası” kurallarını ihlal etti. Bunun için mahkeme tarafından suçlu bulunun Griffith, komplo kurma sebebiyle hapis cezasına çarptırılabilir. Wall Street Journal haberine göre; Virgil Griffith, jüri seçiminin sona ermesiyle New York’ta yargılanacak. Bunun için geri sayıma başlansa da Griffith’in anlaşmalı ceza indirimi alacağı iddialar arasında.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu