Kripto BorsalarıKriptoparaTüm kripto paralar

Squid Game kripto parası nedir? Squid Game parası önce yükseldi sonra çakıldı

Netflix’in Güney Kore yapımı dünyaca ünlü dizisi Squid Game’den ilham alınarak oluşturulan oyun kripto parası başta kullanıcıların dizideki oyunları oynayabileceği bir platform olarak duyurulurken kısa süre sonra işler sarpa sardı.

squid

Netflix platformunun popüler dizisi Squid Game’in kripto parası Squid Game Coin, geçtiğimiz günlerde halka açıldı ve bir anda yükselmeye başladı. Önce tahmin edilemeyecek kadar yükselen kripto para sonra bir anda düşüşe geçti.

Squid Game Coin yükseldiği esnada 2 bin 861 dolara kadar fırlamıştı. Ancak 5 dakikanın ardından değeri sıfırlandı ve tüm alım-satım işlemleri kullanıcıların verdiği bilgilere göre durduruldu.

Kullanıcılar sosyal medya hesaplarına erişemedi

Bundan sonra ise Squid Game Coin’e ilişkin açılan sosyal medya hesaplarına erişilemediği haberi geldi.

Squid Game oyunlarının dizinin kendi kripto parasıyla online oynanabilecek bir oyun inşa edildiğini söyleyen oyun yaratıcılarının açıklamalarının heyecan veren kısmı ise kullanıcıların yaşadığı alım-satım zorlukları ve ciddi düzeyde kayba yol açan ani yükseliş-düşüşün ardından kafalarda ciddi soru işareti bıraktı.

squid

Squid Game projesinden açıklama: Depresyondayız

Squid Game oyununun “resmi” sosyal medya hesabı üzerinden konuya dair yapılan açıklamada, “Son zamanlarda projemiz hacklenmeye çalışıldı. Yalnızca sosyal medya hesabımız değil akıllı kontratlarımızda. Dolandırıcılar yüzünden depresyondayız ve stres yükünün altında ezildik. Bundan dolayı projede yer almak istemiyoruz. Alım ve satıma dair tüm kuralları ve kısıtlamaları kaldırmalıyız. Squid Game projesi otonom topluluk dönemine dönüyor.” denildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu