Kriptopara

Ukrayna kripto parayı yasallaştırıyor

Ukrayna Meclisi, kripto para işlemlerinin yasallaştırılmasını içeren düzenlemeyi oy birliği ile kabul etti. Böylece Ukrayna, kripto para işlemlerini yasal zemine oturtan beşinci ülke oldu.

bitcoin
 

Ukrayna Meclisi, kripto para işlemlerini yasallaştıran düzenlemeyi oy birliği ile kabul etti. Ülkede kripto para işlemlerine yönelik herhangi bir kısıtlama bulunmuyordu. Sadece şirketlerin gerçekleştirdiği kripto işlemleri sıkı denetim altındaydı.

Devlet Başkanı Volosymyr Zelensky’nin imzasıyla yürürlüğe girecek olan yeni düzenlemeyle birlikte Ukrayna, kripto para işlemlerini yasallaştıran beşinci ülke oldu.

Yatırımcıların dolandırıcılığa karşı korunması amaçlanıyor

Ukrayna Meclisi’nde oybirliği ile kabul edilen yeni düzenlemeyle birlikte yatırımcıların Bitcoin ve diğer kripto paralardaki dolandırıcılığa karşı yasal olarak korunması amaçlanıyor. Ülkede kripto paraların resmi ödeme aracı olarak kabul edilmeyeceği belirtiliyor.

El Salvador, geçtiğimiz günlerde kripto parayı yasal olarak tanımış ve Bitcoin’i resmi ödeme aracı olarak kabul eden ilk ülke olmuştu. İki hafta önce Küba da kripto paraları tanıyan bir yasayı hayata geçirmişti. Panama’nın da yakında kripto paralarla ilgili bir düzenleme yapması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu