Kriptopara

Yazılım devinden kripto para yatırımcılarına ‘güvenlik’ uyarısı

Dev yazılım şirketi Kaspersky, kripto para birimlerine yatırım yapacaklara güvenlik uyarısında bulundu.

Dev yazılım şirketi Kaspersky, kripto para yatırımcılarına güvenlik uyarısında bulundu. Şirket, “İnternet bağlantınızı koruyun ve kripto alım satımı yapmak için kullandığınız tüm cihazlara antivirüs yükleyin” açıklamasını yaptı.

Tüm kripto işlemleri için güvenli bir iletişim kanalı kullanmanın hayati bir önem taşıdığını belirten şirket, yatırımcılara şu önerilerde bulundu:

“Bir borsaya kaydolmadan önce piyasayı inceleyin ve en azından yeni başlıyorsanız riskli işlemlerle uğraşmayın. Ani fiyat düşüşlerine karşı korunmak için farklı kripto para birimlerine yatırım yaparak risklerinizi çeşitlendirin. Ponzi şemalarından kaçınmak için yatırım yapmadan önce altcoinleri dikkatlice inceleyin. Kripto para biriminizin büyük kısmını çevrim dışı diğer adıyla ‘soğuk’ bir cüzdanda, şifrenizi ise güvenli bir yerde tutun. Ünlülerin bile bedava kripto para vaatlerine aldanmayın. Hesapları hacklenmiş olabilir, hacklenmemiş olsalar bile bu neredeyse kesinlikle bir aldatmacadır. İnternet bağlantınızı koruyun ve kripto alım satımı yapmak için kullandığınız tüm cihazlara antivirüs yükleyin.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu