OSB

Mustafa Varank Amasya OSB’de 20 fabrika açılışına katıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Amasya’da OSB’de 20 fabrikanın açılış töreninde yaptığı konuşmada yapılan 457 milyon TL’lik yatırımın 1.557 kişiye istihdam sağlayacağını kaydetti.

 

mustafa

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Amasya Merzifon’da yer alan organize sanayi bölgesindeki 20 fabrikanın açılışına katıldı.

Açılış töreninde yapmış olduğu konuşmada Varank, 2019 senesinde temeli atılmış olan ve medikalden beyaz eşyaya ve tarım aletlerine dek toplamda 457 milyon TL’lik yatırım tutarına sahip fabrikaların 1.557 kişiye istihdam sağlayacağını ifade ederek, işçiye ekmek kapısı olacağını söyledi.

sanayi

“Enflasyonist ortam da geçecek”

Son zamanlarda enflasyonist bir ortamın olduğunu ve bunu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da söylediğini kaydeden Varank, şu ifadeleri kullandı:

Bizler diyoruz ki bugünler de geçecek ve ortaya oymuş olduğumuz ekonomi programıyla Allah’ın izniyle bu zamanları da atlatacağız. Siz yeter ki şimdiye dek atmış olduğunuz bütün adımlarda hükümetlerimize güvenmeye devam ederek yatırımlarınızı sürdürün. Hem sizler hem de ülkemiz kazansın.”

Varank, KOBİ tanımını güncellediklerini anımsatarak, “KOBİ olmak maksadıyla gerekli olan kriterlerden birisi olan ve net satış hasılatı veyahut mali bilanço limitini 125 milyon TL’den 250 milyon TL’ye yükselttik. İş hacimleri genişleyen, bilanço ve ciroları artış gösteren işletmelerimiz yapılacak olan değişiklikle yeniden KOBİ statüsünü kazanıp KOBİ desteklerinden yararlanacak. Bu değişiklik bütün KOBİ’lerimize hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu