Otomotiv

2022 senesinin Formula 1 araçları tanıtıldı

Mercedes tarafından Formula 1 takımının yeni arabasının tanıtımı yapıldı. Aracın rengi siyah renkten gümüşe döndü.

 

Dünyanın en çok izlenen spor müsabakalarından olan Formula 1 bu yılki müsabakasıyla da yine dikkatleri üzerine çekecek. Yarışlar çok sayıda seyircinin olması ve yüksek seyir zevki sebebiyle otomobil tutkunları tarafından çok seviliyor.

Yeni Formula 1 aracı tanıtıldı

Dünyanın en büyük otomobil üreticileri arasında bulunuyor Formula 1. Bunlardan bir tanesi de Mercedes-Benz. Mercedes, AMG firmasıyla beraber olarak geliştirmiş olduğu Formula 1 araçlarıyla yarışlara katılım gösteriyor. Firma, yeni Formula 1 aracının tanıtımını yaptı.

Mercedes, 2022 senesinde eski renklerine döndü

Son 8 senede Mercedes Formula 1’de 7 kez pilotları ve 8 takımlar şampiyonluğu kazandı. Firma şimdi de 2022 senesinde yarışacağı aracını tanıttı. Firmanın Formula 1 aracı 2020 senesinde ırkçılığa tepki göstermek maksadıyla siyah renkle boyanmıştı. Yeni araçla beraber firma eski renklerine dönerek aracında gümüş renkleri kullandı.

Paylaşılan araçta her ne kadar gümüş renginin hakimiyeti görülse de halihazırda siyah renkler göze çarpıyor. Takımın ana sponsoru olan Petronas’ın ve takımın hissedarı olan INEOS’un logoları büyük oranda araçta yer alıyor. Aracın ön kaputunda ise Mercedes’in amblemi bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu