Otomotiv

Almanya elektrikli araç hareketliliğini artırmak istiyor

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier, 2030 yılına kadar elektrikli araç hareketliliğinde önemli bir atılım hedeflediklerini açıkladı.

elektrikli araç
 

Almanya, elektrikli araç hareketliliğini 2030 yılına kadar artırmayı hedefliyor. Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier, ülkede 2030 yılına kadar trafiğe kaydı yapılacak araçların en az yüzde 80’inin elektrikli araçlardan oluşacağını söyledi.

Almanya’da birkaç yıl içerisinde elektrikli araç hareketliliğinde önemli bir atılım beklediğini ifade eden Altmaier, “Bu, gelecek için büyük bir adım” dedi.

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, 2030 yılına kadar trafiğe kayıtlı 10 milyon elektrikli araç öngörmüş ancak  17 Temmuz itibariyle bu beklentisini 14 milyona yükseltmişti.

“İstikrarlı bir ekonomik toparlanma bekliyoruz”

Altmaier, gazetecilere yaptığı açıklamada Almanya’nın ekonomik toparlanmasına ilişkin önemli değerlendirmelerde de bulundu.

Koronavirüs salgınına rağmen Almanya’da istikrarlı bir ekonomik toparlanma beklediğini belirten Altmaier, “İki doz aşısını yapmış kişiler veya Covid-19 hastalığını geçirip, iyileşenler için artık herhangi bir kısıtlama uygulamak zorunda olmadığımız konusunda net bir bakış var. Bu da ekonomik faaliyetlerin yıl boyunca önemli bir seviyede gerçekleşmesini sağlıyor.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu