Otomotiv

Araç sahibi olanlar dikkat! Son gün yaklaşıyor

MTV’de bu seneye ilişkin ilk taksitle borç yapılandırmasına dair taksit ödemeleri 31 Ocak Pazartesi gün sonuna dek ödenebilecek.

 

otomobil

Motorlu Taşıtlar Vergisi için bu seneye ilişkin ilk taksit ile olumsuz hava koşulları sebebiyle ertelenen Katma Değer Vergisi, muhtasar ve prim hizmet beyannameleri ile damga vergisinin verilme ve ödeme süreleri 31 Ocak Pazartesi günü bitecek.

Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin 1. taksit ödemesinde son gün 31 Ocak

2022 senesine ilişkin Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin birinci taksit ödeme dönemi 1 Ocak 2022 tarihinde başladı. Motorlu Taşıtlar Vergisi, taşıtların tescili ve kaydının yapıldığı yerin yergi dairesi tarafından her sene ocak ayında senelik olarak tahakkuk ettiriliyor. Uygulanan Motorlu taşıtlar vergisi temmuz ve ocak ayında olmak üzere 2 eşit taksitte ödeniyor. İlk taksidin ödeme süresi 31 Ocak Pazartesi günü bitecek.

Nerelerden ödenecek?

Vergi, Dijital Ödeme Noktası’nda bulunan “Hızlı Ödeme” bölümündeki MTV ödeme alanına ve İnteraktif Vergi Dairesi’nin resmi sayfasına şifre girişi yapmaksızın Türkiye Cumhuriyet Kimlik numarası bilgileriyle ödenebilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu