Otomotiv

Avrupa’da Eylül ayının gözdesi Tesla Model 3 oldu

Elektrikli araç üreticisi Tesla’nın Model 3’ü en popüler benzinli araçları da geride bıraktı ve Avrupa’da Eylül ayının en çok satılan aracı oldu.

tesla

Tesla Model 3, Eylül ayında Avrupa’nın en çok satılan aracı oldu. Böylece ilk kez bir elektrikli araç benzinli araçları da geçip satışlarda ilk sıraya yükselmiş oldu.

Tesla Model 3’ün satışlarında dikkat çeken yükseliş

Tesla’nın en uygun fiyatlı modellerinden olan Model 3, Volkswagen Gold ve Renault Clio gibi markaları geride bıraktı ve Avrupa’nın en fazla tercih edilen aracı oldu. Jato Dynamics’in yaptığı araştırma raporunda, Tüçüncü çeyrek sonunda satışlarını arttırmaya dair Tesla’nın yaptığı hamle Model 3’ün yaşadığı yükselişte etkili oldu.

İçten yanmalı motorlar için gelecek nasıl olacak?

İlk kez bir elektrikli araç aylık satışlarda ilk sıraya çıkarken araç üreticilerinin içten yanmalı motorları azar azar terk etmesi gerektiğine ilişkin veriler de artıyor. Hükümetler tarafından da elektrikli araç almak isteyen kullanıcılara dair önemli vergi teşvikleri yapılıyor.

Elon Musk

Tesla’da geçen seneye göre yüzde 58 artış var

Tesla tarafından Eylül ayında 24 bin 591 tane Model 3 satışı yapıldı. Geçtiğimiz seneye göre kıyaslandığında yüzde 58’lik bir artış olduğu görülüyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu