Otomotiv

Bakan Muş duyurdu: Düzenlemeyi ihlal edenlere ciddi cezalar geliyor

Otomobil piyasasındaki fahiş fiyat artışını engellemek için yapılan 6+6 düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "Düzenlemeyi ihlal edenlere ciddi bir ceza getireceğiz." dedi.

Bakan Muş duyurdu: Düzenlemeyi ihlal edenlere ciddi cezalar geliyor

Otomobil piyasasındaki fahiş fiyat artışını engellemek için yapılan yeni düzenlemeyle birlikte sıfır araç satışına 6 ay ve 6 bin kilometre sınırı getirilmişti. Kurala uymayanlara 8 bin 400 TL gibi bir para cezası uygulanacağı söylentileri gündem olmuştu. Konuyla ilgili Ticaret Bakanı Mehmet Muş’tan açıklama geldi.

KURALA UYMAYANLARA CİDDİ BİR CEZA GELİYOR

Bakan Muş, yaptığı açıklamada “İkinci el otomobil satışında 6 ay ve 6 bin kuralına uymayanlara ciddi bir ceza getireceğiz.” dedi.

otomobil

“250 MİLYAR DOLAR HEDEFİNE ULAŞACAĞIZ”

Bakan Muş, 250 milyar dolarlık ihracat hedefine bu yıl yakalanacağını söyledi.

OTOMOBİLDE 6 AY VE 6 BİN KM UYGULAMASI

16 Ağustos 2022 tarihinde Ticaret Bakanlığınca yapılan 6 ay, 6 bin km düzenlemesine göre ticari faaliyet kapsamında otomobil ve arazi taşıtlarının pazarlanması veya satışı ancak ilk tescil tarihinden itibaren 6 ay ve 6 bin kilometre geçmiş olması koşuluyla yapılabilecek ve bu şart sağlanmadan doğrudan veya dolaylı olarak 1 Temmuz 2023 tarihine kadar pazarlama ve satış yapılamayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu