Otomotiv

Bakan Varank duyurdu: Yerli otomobil TOGG için tarih belli oldu

2023 seçimlerinden TEKNOFEST'e kadar gündemdeki konulara dair önemli açıklamalarda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobil TOGG'un önümüzdeki yıl mart ayında satışa çıkacağını söyledi.

togg

Radyo Başakşehir Özel Yayını’na konuk olan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2023 seçimlerinden TEKNOFEST’e kadar gündemdeki konulara dair önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Varank, yerli otomobil TOGG’un önümüzdeki yıl mart ayında yollarda olacağını söyledi.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen “Yüz Yüze 100 Gün” etkinliği kapsamında Başakşehir’e gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cahit Altunay, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas eşlik etti.

“HEDEFİMİZ ÇOCUKLARI TEKNOLOJİYE YÖNLENDİRMEK”

TEKNOFEST’e dair değerlendirmelerde bulunan Varank, 2018’de yola çıktıklarında TEKNOFEST’te 14 kategoride 5 bin takım ve 150 bin katılımcının olduğunu, bugün 40 farklı kategoride 50 bin takım ve 600 bin katılımcının olduğunu belirtti.

Türkiye’de yapılan en büyük yatırımın insana olan yatırım olduğunu vurgulayan Varank, çocukları teknolojiye, uzaya ve havacılığa yönlendirmeyi hedeflediklerini söyledi.

YERLİ OTOMOBİL TOGG’DA TARİH BELLİ OLDU

Yerli otomobil TOGG ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Varank, vatandaşların TOGG’u beğeni oranının yüzde 95’lere ulaştığını ve Gemlik’te inşaatı devam eden fabrikanın 29 Ekim’de açılacağı müjdesini verdi.

TOGG satışlarının, ilk araçların banttan inip sertifikasyon sürecinin de tamamlanması ile 2023 Mart’ta başlayacağını söyleyen Varank, C sınıfı SUV tipi aracın aynı sınıftaki içten yanmalı araçlarla rekabet edeceğini ve aynı fiyattan piyasaya çıkacağını ifade etti.

MİLLİ UZAY PROGRAMI’NDA SÜREÇ DEVAM EDİYOR

Milli Uzay Programı hakkındaki süreçle ilgili de bilgi veren Varank, yapılan başvuruların değerlendirildiğini, mülakat ve sağlık sürecini tamamlayan iki vatandaşın öncelikli olarak ABD’de gerekli eğitimleri alacağını ve daha sonra bir vatandaşın Uluslararası Uzay İstasyonu’nda 10 gün boyunca ay yıldızlı al bayrağı temsil edeceğini belirtti. Varank, son olarak Teknolojik Tayfa’nın çocuklar ile teknoloji arasında kuvvetli bir bağ kuracağını belirtti. Bakan Varank, binlerce çocuğunun Türkiye’nin dört bir tarafında Teknolojik Tayfa ile mutlu olduğunu dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu