Otomotiv

BMW, renk değiştiren arabasıyla CES’in yıldızı oldu

BMW tarafından renk değiştiren yeni boya teknolojisini Las Vegas’taki CES 2022 Fuarı’nda görücüye çıkardı. E-kitap okuyuculardaki E Ink teknolojisine benzer bir şekilde kullanılan renk değiştiren boya teknolojisi fuarın en dikkat çeken araçlarından oldu.

bmw2

Araç satın alırken kafalarda oluşan sorulardan bir tanesi de aracın rengi. Aracın hangi rengini alacağına kara veremeyenler için BMW’den yaşanan düşünceli anları ortadan kaldıracak önemli bir teknolojik adım geldi.

Renk değiştiren otomobil: BMW İX Flow

BMW kanadında pek çok marka ile teknolojik ürünlerin görücüye çıkartıldığı Las Vegas’taki fuarda, e-kitap okuyucularda bulunan elektronik kağıt teknolojisi yani E Ink’le ilişkilendirilen renk değiştiren boya teknolojisini kullanıcılara sundu.

Bu teknolojiyle otomobil farklı renklerde olabiliyor ve istenildiği takdirde renk değiştirebiliyor. Bir düğmeye dokunup tetiklenebilen teknoloji, şimdilik gri, siyah ve beyaz renklere destek veriyor.

Satışa çıkacak mı?

Şirketin bu yeni aracı yakın zamanda bayilerde satılmayacak. Bu bir tasarım projesi çünkü. Ancak yine de fuarın en ilgi çeken ürünlerinden oldu.

bmw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu