Otomotiv

Honda, Japonya’da çevrim içi araç satışı yapacak

Otomobil devi Honda, Japonya'da çevrim içi araç satış uygulaması başlatıyor. Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında müşterilerinin yüzyüze iletişimden kaçınma taleplerini dikkate alan firma, bu satış uygulamasının Japonya'da bir ilk olacağını belirtti.

honda
 

Otomobil devi Honda, Japonya’da çevrim içi araç satışına başlıyor. Müşterilerin koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yüz yüze iletişimden kaçınma taleplerini dikkate alan firma, yeni satış uygulamasıyla birlikte Japonya’da çevrim içi araç satan ilk firma olacak.

Bu kapsamda şirket, gelecek ay hesaplamalar, kontratlar ve kredi yoklamaları dahil tüm satış prosedürlerini içeren bir internet sitesi açacak.

Sitede satış hacmi en yüksek ve en iyi modeller yer alacak. Halihazırda yapılacak araç teslimatları ise yetkili satış bayilerinde gerçekleştirilecek.

Müşterilerin koronavirüs salgını nedeniyle yüz yüze iletişimden kaçınma talepleri dikkate alınarak başlatılan yeni satış uygulamasıyla birlikte Honda, yaşadığı müşteri kaybını da düşürmeyi amaçlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu